Szkolenie PASE: Uczniowie z trudnościami i uczniowie zdolni

Szkolenie PASE: Uczniowie z trudnościami i uczniowie zdolni

  • 23 października 2019

Zapraszamy na wyjątkowe szkolenie, które odbędzie się 16 listopada 2019 r. w Warszawie, gdzie Bożena Janiszewska i Bożena Skrok podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz sposobami na radzenie sobie z powszechnym, rosnącym problemem, jakim jest praca z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. 

Robienie błędów nie zawsze wynika z braku wiedzy, nieczytelne pismo też nie musi być wynikiem niedbalstwa, a kłopoty z czytaniem efektem lenistwa.

Przyczyną tych problemów może być dysleksja. Mogłoby się wydawać, że po prawie wieku badań nad dysleksją nie ma pytań bez odpowiedzi. Jednakże nauczyciele wciąż narzekają na brak praktycznych informacji dotyczących nauczania uczniów z tą dysfunkcją. Poszukują jasnych wskazówek, gotowych metod pracy, inspirujących technik i ćwiczeń.

Choć nie jest możliwe stworzenie uniwersalnego zbioru ćwiczeń, które można wykorzystać w pracy ze wszystkimi uczniami dyslektycznymi przygotowałyśmy dla Państwa solidne podstawy teoretyczne i szeroki wachlarz ćwiczeń i technik pracy z uczniami zmagającymi się z dysleksją słuchową i wzrokową.

Zagłębimy się w świat uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Nie zapomniałyśmy jednak, że na skrajnych biegunach tej grupy uczniów znajdują się zarówno uczniowie uzdolnieni, zmotywowani, pilni, jak również i ci bierni, niezdolni, bez zainteresowania lekcjami, często z zaburzeniami zachowania. Podpowiemy jak pracować z nimi skutecznie i ciekawie. Pokażemy strategie działania, które pomogą budować świat przygody edukacyjnej zarówno z uczniem zdolnym, jak i słabym w roli głównej.

Zapraszamy na szkolenie

Bożena Janiszewska
Barbara Skrok

 

SPRAWDŹ PROGRAM I ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ